O nas

O Fundacji

Fundacja to spełnienie naszych marzeń o stworzeniu przestrzeni dla ludzi o podobnym podejściu do życia. To miejsce dla ludzi, którzy zorientowali się, że nie muszą brać udziału w wyścigu szczurów. Mogą za to cieszyć się życiem, podejmując mądrą i użyteczną społeczną aktywność, przeżywając przygody i rozwijajac siebie bez presji. To podejście zawiera się w Stylu Życia Z Wyboru.

Nasze działania cechują:

·         Dobrowolność – wszyscy, którzy tworzą fundację są w niej z wyboru, bez presji.

·         Transparentność – wszystkie działania, decyzje i źródła finansowanie są jawne.

·         Relacyjność i Rodzinność – fundacja nie jest firmą, jest bliską społecznością.

·         Zaangażowanie – wymagamy zaangażowanie opartego, po pierwsze o chęć czynienia dobra.

·         Etyczne działanie – decyzje i działania muszą być etyczne. Kropka.

·         Profesjonalizm (Jakość) – korzystamy z doświadczeń biznesowych.

·         Zwinność – działamy elastycznie, zawsze z myślą o ludziach

Styl Życia Z Wyboru

Realizujemy projekty społecznie użyteczne, zgodne z wartościami Stylu życia Z Wyboru. Ten styl życia stanowi osnowę, dla wszystkich naszych działań. Chcemy tworzyć społeczność ludzi, która ceni sobie:

Wolność wyboru

Różnimy się i cieszymy się z tego, bo widzimy w tym wartość. Chcemy, aby każdy miał prawo iść przez życie tak, jak chce, szanując przy tym prawa innych. Cenimy sobie szczególnie wolność, w rozumieniu nieskrępowanego prawa do wyboru własnej drogi.

Minimalizowanie presji

Szerzymy ideę minimalizmu i konsumpcyjnej wstrzemięźliwości. Sądzimy, że wiele problemów społecznych bierze się z braku umiaru i próby ciągłego dorównywania ieograniczonym oczekiwaniom. Promujemy życie bez presji i bez wyścigu, koncentrujące się wokół ludzi, przeżyć i emocji, zamiast rzeczy.

Globalna odpowiedzialność

Zachęcamy do nie odwracania wzroku i do ciągłego patrzenia szerzej. Do poszerzania horyzontów. Jesteśmy bardzo wrażliwi na potrzeby naszej planety w ujęciu globalnym, ale dbamy lokalnie. Czynimy dobro i zachęcamy do tego innych. Jesteśmy odpowiedzialni, więc nie czekamy, tylko działamy aktywnie.  

Równowaga wewnętrzna

Dbamy o dobrostan psychiczny i fizyczny. Pracujemy na inteligencją emocjonalną i prężnością psychiczną. Cenimy zdrowie i promujemy dobre praktyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Wciąż szukamy dróg spokoju i samodoskonalenia duchowego, w tym równowagi i uważności.

Ciekawość świata

Życie jest dla nas najważniejszą, refleksyjną podróżą. Żeby doświadczać trzeba otworzyć się i zaakceptować różnorodność. Ludzie mogą nas ubogacać, tylko jeśli się na nich otworzymy i kiedy wzbudzimy prawdziwą, niczym nieskrępowaną ciekawość. Jesteśmy ciekawi co jest za rogiem.